Çerez Örnek
canlı destek

Laboratuvarlar

Bölümümüzde derslerin uygulamalarında, tez çalışmalarında, projelerde ve araştırmalarda kullanılan 4 adet bilgisayar laboratuvarı, 1 adet elektrik-elektronik laboratuvarı ve çalışma gruplarına ayrılmış özel laboratuvarlar bulunmaktadır. Modern bilgisayar ve bilgi teknolojileri faaliyetlerinin yürütülmesi için donanım ve yazılım sistemleri güncel tutulmaktadır. Kablolu ve kablosuz ağ hizmetleri sayesinde, bölüm içerisinden internete kesintisiz erişim sağlanmaktadır.

Prof. Dr. Sinan Yılmaz Laboratuvarı

Bölüm öğrencilerinin kullanımına açık olan bu laboratuvarda 40 adet bilgisayar ve 1 adet projeksiyon cihazı bulunmaktadır.

Ege Laboratuvarı

Bu laboratuvarda 30 adet bilgisayar ve 1 adet projeksiyon cihazı bulunmaktadır.

Sun Laboratuvarı

Bu laboratuvarda 20 adet bilgisayar ve 1 adet projeksiyon cihazı bulunmaktadır.

Elektrik-Elektronik Laboratuvarı

Donanım derslerinin uygulamalarında kullanılan bu laboratuvarda, çok sayıda osiloskop, avometre, DC güç kaynağı, sinyal üreteci, devre elemanı, deney seti ve diğer laboratuvar malzemeleri bulunmaktadır.

Tez Laboratuvarı

Bölüm içerisinde yürütülen araştırma, tez ve projeler için kullanılmaktadır.

Atilla Özerdim Laboratuvarı

Bu laboratuvarda 10 adet bilgisayar vardır. Hafta içi ders saatlerinde açık olan bu laboratuvar, öğrencilerin sorumluluğunda geceleri ve hafta sonlarında da açık tutulabilmektedir.

Sunucu Sistemler

Bölüm sistem odasında değişik işletim sistemleri üzerine kurulmuş, değişik amaçlara hizmet veren çok sayıda sunucu sistem vardır.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ