canlı destek

TÜBİTAK-Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü (TBAE) Çevrimiçi Seminerler Serisi

TÜBİTAK-Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü (TBAE)
Çevrimiçi Seminerler Serisi

Gebze, TÜRKİYE

Bugün ne yazık ki ülkemizde ve dünyada Covid-19 koronavirüs salgını devam etmektedir. Bu nedenle birçok araştırma ve eğitim etkinlikleri; toplantılar, çalıştaylar, yaz okulları iptal edilmekte ya da ertelenmektedir. Bu duruma ilişkin oluşan bilimsel izolasyonun motivasyon kırıcı etkilerini hafifletmek amacıyla, TBAE temel bilimin çeşitli dallarında ve disiplinler arası alanlarda uluslararası düzeyde ilham verici Çevrimiçi Seminerler Serisi düzenlemektedir. Bu kapsamda;

  1. Tel Aviv Üniversitesi George S. Wise Yaşam Bilimleri Fakültesi'nden (Israel) Prof. Dr. Nir Ben-Tal “Protein Evreninin Genel Görünümü” başlıklı bir konuşma yapacaktır.

TBAE’nin Biyolojik Bilimler Seminer Serisi kapsamında yapılacak olan bu konuşma, 15 Ekim günü saat 19:00 – 20:00 (GMT +3) arasında Zoom Platformu üzerinden  (Meeting ID: 914 8441 7376 ) gerçekleşecek ve youtube üzerinden  https://www.youtube.com/c/tubitaktbae  canlı olarak yayınlanacaktır.

Web Sitesi: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/protein-evreninin-genel-gorunumu

  1. Harvard Üniversitesi’nden (ABD) Doç. Dr. Cora Dvorkin “Karanlık Maddenin Doğasını Kozmolojik Gözlemlenebilirlerle Anlamak” başlıklı bir konuşma yapacaktır.

TBAE’nin Astronomi ve Uzay Bilimleri Seminer Serisi kapsamında yapılacak olan bu konuşma, 22 Ekim günü saat 19:00 – 20:00 (GMT +3) arsında Zoom Platformu üzerinden (Meeting ID: 917 8132 6507) gerçekleşecek ve youtube üzerinden  https://www.youtube.com/c/tubitaktbae canlı olarak yayınlanacaktır.

Web Sitesi: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/karanlik-maddenin-dogasini-kozmolojik-gozlemlenebilirlerle-anlamak-0

  1. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (ABD) Prof. Dr. Bilge Yıldız “Beyinden Esinlenen Hesaplama için Enerji Verimli Donanım: Proton ve Oksijen Hareketine Dayalı Yapay Sinapslar” başlıklı bir konuşma yapacaktır.

TBAE’nin Disiplinler arası Seminer Serisi kapsamında yapılacak olan bu konuşma, 29 Ekim günü saat 19:00 – 20:00 (GMT +3) arasında Zoom Platformu üzerinden  (Meeting ID: 985 2831 8363) gerçekleşecek ve youtube üzerinden  https://www.youtube.com/c/tubitaktbae canlı olarak yayınlanacaktır.

Web Sitesi: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/beyinden-esinlenen-hesaplama-icin-enerji-verimli-donanim-proton-ve-oksijen-hareketine-dayali

  1. Harvard Üniversitesi’nden (ABD) Prof. Dr. Cumrun Vafa “Evrenin Sırlarını Aydınlatan Bulmacalar” başlıklı bir konuşma yapacaktır.

TBAE’nin Matematiksel Fizik ve Uygulamalı Matematik Seminer Serisi kapsamında yapılacak olan bu konuşma, 5 Kasım günü saat 19:00 – 20:00 (GMT +3) arasında Zoom Platformu üzerinden  (Meeting ID: 978 7828 6676) gerçekleşecek ve youtube üzerinden  https://www.youtube.com/c/tubitaktbae  canlı olarak yayınlanacaktır.

Web Sitesi: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/evrenin-sirlarini-aydinlatan-bulmacalar

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ