Çerez Örnek
canlı destek

Güz Yarıyılı Haftalık Ders Programları Hk.

Sevgili öğrenciler,

Mühendislik Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü kayıt yenileme tarihleri 04.10.2021-10.10.2021 tarihleri arası olup güz yarıyılının yani derslerin başlangıç tarihi 11.10.2021'dir. AKADEMİK TAKVİM

Güz yarıyılı lisans ve lisansüstü haftalık ders programlarına aşağıdaki linklerden veya bölüm web sayfası "EĞİTİM  >>  DERS PROGRAMI" menüsünden ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIda bildirilen karar gereğince, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında uygulamalı/laboratuvarlı derslerin uygulamalarının gerekli tüm tedbirler alınarak yüz yüze yapılması ve bu derslerin teorik kısımlarının %40 oranına kadar olan kısmının uzaktan öğretim yoluyla verilmesi gerekmektedir. Bu karar gereğince;

LİSANS PROGRAMI için;
  • Tüm laboratuvar/uygulama oturumları yüz yüze,
  • "Algoritma ve Programlama - I" dersi haricindeki tüm uygulamalı/laboratuvarlı derslerin teorik kısımları belirli haftalar yüz yüze, belirli haftalar online (KARMA/HİBRİT düzende),
    • Teorik derslerin online yapıldığı haftalar, ders programında "Tek No" olarak belirtilen grubun ders günü ve saatinde tek oturum halinde,
    • Teorik derslerin yüz yüze yapıldığı haftalar, ders programında "Tek No" ve "Çift No" 2 oturum halinde,
  • "Algoritma ve Programlama - I" dersinin teorik kısmı 2 grup halinde tamamen yüz yüze,
  • Tamamı teorik olan (Uygulaması/laboratuvarı olmayan) derslerden "Bilgi Gösterimi" dersi tamamen yüz yüze, geri kalan teorik dersler ise tamamen online,
yapılacaktır.

LİSANSÜSTÜ PROGRAMI için;
  • "Nesnelerin İnterneti: Prensipler ve Paradigmalar" ve "Sistem Benzetimi" dersleri tamamen yüz yüze iken geri kalan lisansüstü dersleri tamamen online olacaktır.

Karma/hibrit olarak işlenecek derslerin hangi haftalar yüz yüze, hangi haftalar online olarak işleneceği ilerleyen zamanda bölüm web sayfası duyurular kısmından ve diğer kanallar üzerinden duyurulacaktır.

NOT: Sürecin rahat anlaşılabilmesi için, bölüm web sayfamızdaki ders programında, derslik bilgisi girilmemiş (programda kırmızı ile belirtilen alanlar) dersler tamamen online olarak işlenecektir.

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ