canlı destek

BEST for ENERJY PROJESİ

BEST For Energy Projesi, İzmir Kalkınma Ajansı tarafından, Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği ortaklığıyla uygulanmaktadır. Proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali iş birliği çerçevesinde finanse edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında gerçekleştirilmektedir. BEST For Energy Projesi, Türkiye'de temiz enerji ve temiz teknoloji sektörünün rekabetçi ve yenilikçi ürünlerle katma değer yaratan ve yeni nesil işlerle daha çok istihdam üreten bir sektöre dönüşmesini amaçlamaktadır.

İklim değişikliğinin Dünyamızı tehdit eden en önemli risklerden birisi olduğu bu dönemde, iklim değişikliğiyle mücadelemiz kapsamında tüm Dünya’da bir temiz enerji dönüşümü gerçekleştirmemiz zorunluluk haline gelmektedir. Temiz Hidrojen ise Dünya’nın temiz enerji dönüşümünde en önemli araçlardan birisi olarak görülmektedir. Bu nedenle BEST For Energy Projesi kapsamında yapılacak ilk ideathonun teması Temiz Hidrojen olarak belirlenmiştir. Türkiye’nin ilk Temiz Hidrojen İdeathonu olacak olan etkinlik, Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde, 23-24 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenecektir.

Üniversite öğrencileri ve firmaların mentorluk desteği ile temiz hidrojen alanında uygulanabilir çözümler üretmek için yarışacakları etkinliğin sonunda, projeler jüri değerlendirmesine sunulacak ve dereceye giren projelere ödül verilecektir. Etkinlikle ilgili detaylı bilgi IDEATHON: BEST For Hydrogen (bestforenergy.org) bağlantısında yer almaktadır


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ